מערכת הסקה מרכזית – כיצד היא עובדת

סולר לחימום והסקה

מערכת הסקה מרכזית – כיצד היא עובדת

מאת תנור ירוק

הטכניקה של מערכת הסקה מרכזית אינה המצאה חדשה של העידן המודרני, זוהי טכניקה ישנה שקיימת כבר מאות שנים, והיא החלה את דרכה באירופה. העיקרון שעליו מתבססת מערכת הסקה מרכזית הוא העיקרון של חימום מים והזרמתם בצינורות בכל חדרי הבית.

ניתן לומר שכל מערכת הסקה מרכזית מחולקת ל-4 רכיבים שלכל אחד מהם תפקיד חשוב.

 

    • תנור הסקה שתפקידו לחמם את המים באמצעות חומר גלם כלשהו- יש תנורי הסקה הפועלים באמצעות נפט, ויש כאלו הפועלים באמצעות גז, והיום בעידן הטרנד האקולוגי יש גם תנורי הסקה אקולוגיים הבוערים באמצעות שבבי עץ ממוחזרים.

 

    • מערכת מים סגורה –מים שעברו חימום באמצעות תנור ההסקה ואשר זורמים תוך צינורות הפרוסים בין חדרי הבית

 

    • רדיאטורים – בסופו של כל צינור נוכל למצור רדיאטור שפולט חום בחדר שבו הוא נמצא.

 

    • משאבה וצינורות – תפקידה של המשאבה הוא לווסת את רמת זרימת המים בין הצינורות הפרוסים ברחבי הבית.

 

 

בתים או דירות המעונינים בהתקנה של מערכת הסקה מרכזית צריכים לחפש את איש המקצוע שאכן מתמחה ומיומן בפרויקטים של התקנת מערכת הסקה מרכזית. במרבית המקרים התקנה של מערכת הסקה מרכזית תתבצע כבר בשלב של בניית הדירה או הבית, אך יש גם מקרים שבהם כאשר מתבצע שיפוץ של דירה ישנה יוחלט על התקנה של מערכת הסקה מרכזית.

 

אמנם עלותה הראשונית של מערכת הסקה מרכזית היא יקרה וההתקנה של מערכת הסקה מרכזית אינה זולה, ואינה פשוטה ודורשת מקצועיות רבה אבל במחשבה לטווח הארוך, מערכת הסקה מרכזית היא הרבה יותר זולה ממערכות חימום חשמליות אחרות, והרבה פחות מזהמת ממערכות חימום המתבססות על דלק או סולר ואשר פולטות חומרים מזהמים לסביבה.

 

מי ששוקל לרכוש בית חדש או לשפץ בית ישן, כדאי שישקול גם את האפשרות של התקנת מערכת הסקה מרכזית משום שחימום באמצעות מערכת הסקה מרכזית יש לו יתרונות רבים ע"פ חימום באמצעות מזגן או באמצעות תנור נפט ישן ולכן לא כדאי לוותר במהירות על האופציה של מערכת הסקה מרכזית .

 

הסביבה שלנו חשובה לנו לא פחות מהצורך להתחמם בחורף ולכן התנורים אותם אנו מייבאים לארץ מיוצרים תוך דגש על שמירת איכות הסביבה. פתיתי העץ איתם מזינים את התנור מיוצרים משאריות תעשיית העץ.

מקור המאמר: articles.co.il

 

חייגו אלינו לקבלת פרטים נוספים דילוג לתוכן